Kiss of the Matador

Kategori: GÜNCEL HABER 18.2.2012 tarihinde  Modazon tarafından eklendi
Etiketler: Moda ,Stil ,Stil İkonu ,Moda İkonu ,Trend ,Anna Dello Russo ,Bianca Balti

Dünyaca ünlü stil ikonu Anna Dello Russo, bu kez alternatif kombiniyle değil, Vogue Japonya için yaptığı bir editoryel çalışma ile oldukça ilgimizi çekiyor..

Vogue Japonya için editörlük ve yaratıcı danışmanlığını yapan Anna Dello Russo, derginin Mart ayı sayısı için özel bir çalışma içine girerek, Matadorlardan aldığı ilhamla cezbedici bir editoryal ortaya koydu. “ Kiss of the Matador “ yani Matador’un Öpücüğü adını verdiği çalışması ile buram buram İspanya kokan fotoğraflar ortaya çıktı.

Vogue için çektiği fotoğraflarda, hazırlanan stili kendi tarzıyla bir araya getirerek etkileyici ve gösterişler işler sunan Giampaolo Squra tarafından çekilen editoryal, modanın en çok sanattan ilham aldığı son sezon koleksiyon ve showlarını düşünücek olursak, Matadorlardan ilham alarak bir çalışma içine girmek gerçekten zekice. Detay ve aksesuar açısından epey zengin olan ceketleri, hazırladığı kombinlerde kullanan Russo, seksi model Bianca Balti’yi güçlü ve meydan okuyan bir kişiliğe büründürmeyi başarmış.

Kırmızı ve siyahın hakim olduğu, Alexander Mcqueen tarzı topuklular, skinny pantolonlar, tek omuzlu gösterişli elbiseler, büstiyerler, yüksek belli mini şortlar, kalem etekler ve tabiî ki editoryalin vazgeçilmezi ceketlerden oluşan kombinler; danteller, işlemeler, boncuklar, püsküller,parıltılı minik taşlar, halka küpeler, yılan şeklinde altın rengi bilezikler, dev şapkalar, dantel detaylı yelpazeler, büyük kolyeler, güneş gözlükleri ve altın tokalı kalın kemerler ile tamamlanarak, yaratılmak istenen Matador kişiliği mükemmel bir şekilde yerine oturmuş.

Moschino’nun 2012 ilkbahar/yaz koleksiyonunda gördüğümüz ceketlerin kullanıldığı, torero ilhamlı editoryali daha önce Sarah Jessica Parker’lı bir editoryalde görmemize rağmen, Anna Dello Russo’nun imzasını taşıyan bu çalışmadan daha çok etkilendiğimizi söyleyebilirz.

Yazı; Modazon.com / Selin Çetinkaya

KATKIDA BULUN

Fotoğraf Ekle!
Paylaş!