Ece Salıcı Renkleri

Kategori: GÜNCEL HABER ,MARKALAR 29.2.2012 tarihinde  Modazon tarafından eklendi
Etiketler: Moda ,Tasarım ,Tasarımcı ,Koleksiyon ,Marka ,Ece Salıcı

Genç tasarımcı Ece Salıcı’nın İlkbahar-Yaz 2012 koleksiyonu çıkış noktasını klasik zarafet ile sokak modasının asi yansımanası arasındaki çarpışmadan alıyor. Savaşın galibi ise beklenmedik detaylarda gizli Ece Salıcı'nın imzası oluyor!..

Milano’da Istituto Marangoni’de moda tasarımı eğitimi alan Ece Salıcı, Nisan 2011’de kendi markasını yaratmak için çalışmalara başladı. Hızlı bir üretim döneminde atölyede geçen zaman sonunda hazırlanan Sonbahar/Kış 2011-2012 koleksiyonu hayata geçti. Çalışan, şehirli, güçlü kadınlardan ilham alarak hayatın içinden, dinamik parçalar yaratan Ece Salıcı, İlkbahar-Yaz 2012 koleksiyonunda ise moda dünyasına yön veren iki ismi, Carine Rotfield ve Anna dello Russo’yu ilham alıyor.

Rotfield’ın çabasız şıklığı, nude ağırlıklı renk seçimleri, Fransız esintili stili ile Anna dello Russo’nun sokak modasını peşinden sürükleyen canlı ve özgür tercihlerinden fikirler alan Ece Salıcı ayrıca, Paris’ten New York’a moda dünyasının kalbinin attığı şehirlerin stil sahibi kadınlarının renkli ve yaratıcı dünyalarından beslenerek koleksiyonunu oluşturuyor.

Zıt stilleri temsil eden bu iki moda ikonunun koleksiyona yansıması ise detaylar olarak kendini gösteriyor : Bir arada kullanılan farklı dokular, karışık kumaşlar, zıt renkler, sürprizli şeffaf ayrıntılar ve muzip dokunuşlarla Ece Salıcı günlük giyiminde ufak detayların gücüyle fark yaratmayı bilen kadınlara hitap ediyor. “Kişiye özel hazır giyim” şeklinde tanımladığı koleksiyonuyla lüksü tasarımlarının her detayına yansıtmayı seçen Ece Salıcı, kusursuz dikişleri ve rengarenk astarlarıyla size bambaşka bir hazır giyim deneyimi yaşatacak.

Ece Salıcı İlkbahar-Yaz 2012 koleksiyonunu fotoğrafladığımız Nişantaşı L’Appart PR Showrrom'unda önümüzdeki günlerde Ece Salıcı'nın diğer koleksiyonları ile alakalı ipuçları da aldık.. Gelecek günlerde Ece Salıcı ile gerçekleştireceğimiz röportajımızda bu detayları da daha ayrıntılı soracağız. Ece Salıcı koleksiyonu online alışveriş için www.ecesalici.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazı ve Fotoğraflar; Modazon.com / İlknur Şener 

KATKIDA BULUN

Fotoğraf Ekle!
Paylaş!