Calvin Klein Kozmetik Dünyasında

Kategori: GÜNCEL HABER ,MARKALAR 1.3.2012 0 tarihinde  Modazon tarafından eklendi
Etiketler: Moda ,Tasarım ,Tasarımcı ,Koleksiyon ,Kozmetik ,Calvin Klein ,Calvin Klein One ,CK One Color Cosmetics ,2012

Moda sektöründeki on sekiz yıldan sonra Calvin Klein, farklı bir sektöre el atarak, “ CK One Color Cosmetics “ adlı kozmetik koleksiyonunu sunmaya hazırlanıyor!..

Daha önce Sephora için hazırladığı minik kozmetik line’ı ile böyle bir çalışma içine gireceğinin sinyallerini veren marka, Coty Prestige ile bir araya gelerek; kendinden emin, otantik ve cool bir havanın hakim olduğu, 130 parçalık bir koleksiyon hazırladı.Look Real( gerçek görün ), Add Intensity ( güç ekle) ve Define Yourself ( kendini tanımla ) olmak üzere üç ayrı bölümden oluşan unisex koleksiyon; far, allık, fondoten, pudra, maskara, lipstick ve serum gibi ürünlerin farklı renk ve çeşitlerinden oluşuyor. Koleksiyon ürünlerinin 13$’dan başlayan fiyatlarla satılacağını belirten markanın pazarlama müdürü Thomas Burkhardt, piyasadaki, satın alınabilir tasarımcı kozmetiği alanındaki boşluğu fırsata çevirdiklerini belirtmekten çekinmiyor.

Markanın, ürünlerde uyguladığı tasarım teması ile paralel doğrultuda hazırlandığı reklam kampanyası da oldukça dikkat çekici. Farklı görünüşe sahip erkek ve kadınların doğal güzelliklerinin ortaya çıkarılmak istendiği reklam kampanyası, Calvin Klein tüketicilerinin bireyselliklerine önem vermelerinin gerekliliğini öngörüyor. David Sİms tarafından çekilen reklam kampanyasında Lara Stone, Ruby Aldridge, Abbey Lee Kershaw ve Herieth Paul gibi ünlü modeller yer alıyor. CK One isimli parfümünde olduğu gibi piyasaya sürdüğü yeni kozmetik koleksiyonu ile marka takipçilerinle yine canlı, enerjik ve modern bir şekilde iletişime geçiyor.

Makyaj ile farklılaşma ya da dramtikleşmenin yerine, doğal malzemeler kullanarak gerçek güzelliği ortaya çıkarmayı amaçlayan markanın verdiği bu mesaj onu, diğer kozmetik markalarından ayıran en önemli özellik olmuş.

Mart ayı itibariyle Amerika’daki mağazalara limited edition şeklinde dağıtılacak olan koleksiyonu, 2012 Eylül ayı ile birlikte, tüm Calvin Klein mağazalarında bulmamız mümkün olacak.

Yazı; Modazon.com / Selin Çetinkaya

KATKIDA BULUN

Fotoğraf Ekle!
Paylaş!